HAKKIMIZDA

RKS Kalite Kontrol Gözetim ve Muayene Hizm. San. Tic. Ltd. Şti., Tahribatsız Muayene Kontrolleri (Non- Destructive Testing) (Radyografik Kontrol (RT), Penetrant Kontrol (PT), Ultrasonik Kontrol (UT), Manyetik Parçacık Kontrolü (MT), Gözle Kontrol (VT)) Kontrol Faaliyetleri (Kaldırma Ekipmanları Kontrolü, Dişli Boru Kontrolleri) ile Kaynak Mühendisliği ve Kaynakçı Belgelendirme konularında hizmet vermektedir. Firmamız Tahribatlı Muayene kapsamında Taşeron Firma'dan hizmet almaktadır.

ISO 9001 Kalite Yönetim Sistemi, ISO 14001 Çevre Yönetim Sistemi, ISO 45001 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi Belgeleri mevcuttur.

Firmamız, Tahribatsız Muayene Kontrolleri (Radyografik Kontrol, Penetrant Kontrol, Manyetik Kontrol, Ultrasonik Kontrol ve Gözle Kontrol) ile Kaynak Prosedürlerinin Değerlendirilmesi ve Onayı kapsamlarında TÜRKAK tarafından TS EN ISO/IEC 17020 standardına göre akreditasyon süreci tamamlanmış olup, A tipi Muayene Kuruluşu olarak hizmet vermektedir. Muayene Akreditasyonu kapsamı dışında firmamız, Sertlik Ölçüm Kontrolü, Girdap Akımları Testi (Eddy Current test), Sızdırmazlık (Vakum) testi, Gelişmiş Ultrasonik Kontrol (PAUT, TOFD), Kontrol Faaliyetleri (Kaldırma Ekipmanları Kontrolü, Dişli Boru Kontrolü) muayene faaliyetleri konularında hizmet vermektedir.

Firmamız, Gemi ve deniz yapı ve bileşenlerinde tahribatsız muayene hizmetleri kapsamında Türk Loydu Kuruluşu'nun Servis Sağlayıcı Firmalar listesinde yer almaktadır.

Kaynakçı Belgelendirme faaliyetleri kapsamında, Türk Akreditasyon Kurumu’ndan (TÜRKAK) TS EN ISO/IEC 17024 Standardı’na göre Akredite Belgelendirme Kuruluşu olarak hizmet vermektedir.